صنایع معدنی

کاربرد متال دتکتور در صنایع معدنی

در صنایع معدنی با توجه به شرایط محیط کار، احتمال وجود قطعات فلزی مزاحم لا به لای سنگ معادن بسیار زیاد است، متال دتکتور ها ( فلزیاب صنعتی) با قابلیت تشخیص انواع ناخالصی های فلزی، علاوه بر بالا بردن کیفیت محصول نهایی از بروز آسیب های جدی به تجهیزات و ماشین آلات مراحل بعدی خط جلوگیری میکنند.

تفاوت متال دتکتور صنایع معدنی با سایر فلزیاب های صنعتی و مگنت ها

مگنت ها تنها قابلیت جذب فلزات مغناطیسی را دارند، در حالی که متال دتکتور انواع فلزات مغناطیسی، غیر مغناطیسی، استیل، فولاد ضد زنگ، برنج، آلومینیوم و … را تشخیص می دهد. در صنایع معدنی اغلب محصول مورد نظر فلز بوده و با در نظر گرفتن این موضوع متال دتکتور صنایع معدنی باید با حساسیت بالایی فلزات نامطلوب را از فلزات مطلوب تشخیص دهد. ابعاد فلزات قابل تشخیص، بسته به مشخصات دستگاه ها و ماشین آلات متفاوت می باشد.

ضرورت استفاده از متال دتکتور ها در صنایع معدنی

وجود ناخالصی های فلزی در فرآوری محصولات معدنی، علاوه بر آسیب رساندن به ماشین آلات و تجهیزات از قبیل سنگ شکن ها، آسیاب ها و نقاله ها، سبب توقف تولید شده که ضرر مالی سنگینی را وارد می کند. لذا نصب متال دتکتور محافظت از کلیه تجهیزات و فرآیندها را تضمین خواهد کرد.

انواع ناخالصی های فلزی در صنایع معدنی

ناخالصی های فلزی میتوانند از منابع مختلفی وارد خطوط تولید شده و باعث اختلال شوند:

–          دندانه های بیل مکانیکی و لودرها هنگام جا به جایی مواد

–          قطعات جدا شده از سنگ شکن ها در اثر فرسایش ( که معمولا از جنس استیل منگنز بالا بوده و توسط مگنت های صنعتی قابل تشخیص نیستند)

–          پیچ و مهره ها در هنگام انتقال مواد

توانایی های ما در ارائه انواع فلزیاب صنعتی

امکان سفارش و ساخت دستگاه فلزیاب صنعتی با اندازه دلخواه، متناسب با خط های تولید مختلف با بالاترین کیفیت.

از ویژگی های مهم این دستگاه میتوان به قابلیت تنظیم میزان حساسیت تشخیص، مقاومت در برابر لرزش های شدید، عدم نویز پذیری از محیط، سهولت نصب و کاربرد بدون نیاز به برش نوار نقاله، خروجی سیگنال های متفاوت در هنگام تشخیص و…. اشاره کرد.